Ako na čítanie a čitateľskú gramotnosť

08.11.2019

Ako vyzerá súčasná kvalitná kniha pre deti a mládež? Kadiaľ cesta vedie a kadiaľ nevedie? Aké základné podmienky musia byť naplnené, aby sa čitateľská gramotnosť našich žiakov zlepšovala?
Seminár naznačí cestu k čitateľskej gramotnosti. Urobíme si tri modelové hodiny a ich analýzu - aké aktivity sme použili, aby sme umožnili žiakom kvalitnú prácu s textom. Súčasťou seminára sú teoretické vstupy zamerané na poznanie čitateľských zručností, spôsoby ich rozvíjania a na podporu záujmu o čítanie. Vhodné pre učiteľov, študentov pedagogiky, rodičov, zástupcov MVO.

Termín: 8. novembra 2019, 09:00 -15.00

Lektor: Tibor Hujdič alias pán Mrkvička

Miesto konania: Rosenfeldov palác, J. M. Hurbana 28, ŽilinaPropagátor čítania detí a deťom. Cez dramatizované čítania a predstavovanie kníh inšpiruje deti na školách k čítaniu. Pre učiteľov, knihovníkov a rodičov lektoruje semináre na podporu záujmu o čítanie detí a na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

Spoluzakladal detské internetové kníhkupectvo Mrkvička, bol moderátorom autorskej rozhlasovej relácie Detská knižnica zameranej na kvalitné knihy pre deti a mládež.

Je autorom knihy hier Rodičia ako detské ihrisko, ktoré využívajú dotyk a očný kontakt na rozvíjanie vzťahu medzi rodičom a dieťaťom.